Zprávy


Přípravy na jubilejní 10.ročník festivalu Klapka 2017

Přípravy na nový ročník jsou v plném proudu. Tentokrát nás čeká jubilejní desátá Klapka a věříme, že i tentokrát bude mít co nabídnout! Těšte se s námi!

Tahle Klapka bude stát za to!


Aktualizován harmonogram – ZAČÍNÁME již ve 13:00

Pozor, pozor! Sledujte aktualizovaný časový harmonogram filmového odpoledne. Začínáme o hodinu dříve než obvykle. Přípravy vrcholí. Těšíme se na Vás i na našeho hosta Jiřího Mádla!


Vyprodáno

Jinak nazvat množství filmů, jež jste přihlásili do soutěže nazvat nelze. Tímto Vám všem děkujeme
za bezesné noci, které strávíme pečlivým hodnocením a výběrem toho nejlepšího. Vaše Klapka

Filmový festival Klapka


Změna termínu

Filmový festival KlapkaNaši věrní diváci, nejlepší filmoví tvůrci,

Musíme přiznat, že máme z našeho čestného hosta, Jirky Mádla, čím dál větší radost. A protože nám na vás záleží a chtěli bychom se o pořádný kus té radosti podělit i s vámi, rozhodli jsme se najít pro letošní Klapku takové datum, kdy si čestného hosta můžete užít naplno celý promítací den.

Proto přesouváme Klapku na 12. 3. 2016.

Co to znamená pro filmaře?
Termín uzávěrky posouváme až na 31. 1. 2016

A co to znamená pro naše věrné diváky?
Fofrem rozbijte prasátko, přebookujte letenky, v práci nahlaste dovolenou a dojeďte 12. 3. do Kladna.

Protože tahle Klapka bude stát za to!


Rok 2016 je tu

Filmový festival KlapkaTým Klapka všeje všem filmařům a našim příznivcům do roku 2016 to nejlepší a zároveň si vám dovolujeme představit hosta letošního ročníku, kterým nebude nikdo jiný než exhokejista,herec a režisér Jiří Mádl.

Proto neváhejte přihlašovat své filmy.

Máte čas ještě do 17.ledna,pro urychlení zaslání nabízíme stejně jako loňský rok on-line sharing filmu, pokud máte zájem neváhejte nás kontaktovat na našem facebooku.


Klapka Awakens

Filmový festival KlapkaZdravíme všechny příznivce kvalitní kultury a našeho festivalu. Ti z vás, kteří sledují náší facebookovou stránku již mají poznamenané datum 13.února ve svých diářích.

A kdo bude letost na horkém křesle hosta?

To budete moci zjistit v nebližších dnech v tipovací soutěži o ceny tak jako loňský rok a proto nás bedlivě sledujte.


Připravujeme festival Klapka 2016

Filmový festival KlapkaPřípravy již devátého ročníku festivalu amatérského a nekomerčního filmu Klapka 2016, který proběhne na přelomu února a března roku 2016 v kladenském kině Hutník, jsou v plném proudu. Jsme ve fázi oslovování potenciálních partnerů a sponzorů, podpořte dobrou věc a kulturu v Kladně, my zajistíme, že budete vidět! Více informací o festivalu a ohlédnutí za minulými sedmi ročníky najdete v sekci O festivalu


Hostem Klapky 2015 byl Jaroslav Sypal!

Jaroslav Sypal27.2.2015 – S letošním hostem se vracíme k vůni líčidel, světlu ramp, autogramům a prknům, co znamenají svět. Věříme, že jeho pohled na filmy bude stejně osobitý jako jeho humor a herecký projev!

Filmový a divadelní herec, scénárista a nezapomenutelná postava českých komedií.
Poprvé si ho diváci zapamatovali v roce 1982 ve filmu Štefana Uhera PÁSLA KONE NA BETÓNE. Od té doby nás v desítkách filmových i televizních inscenací přesvědčuje, že není malých rolí. Svým nezaměnitelným stylem vdechl život postavám jako Turek Zelí (LOTRANDO A ZUBEJDA), detektiv „Baloňák“ (DRACULŮV ŠVAGR), ale především nezapomenutelný kapitán René Hrubec (série BYL JEDNOU JEDEN POLDA).
Jaroslav Sypal účinkuje v Divadle u Hasičů, kde se s ním krom jeviště můžete potkat i jako s autorem hry KŠANDA.


Klapka 2015 již brzy!

Klapka 201513.2.2015 – Žerete filmy, ale jste už přecpaní produkcí klasických blockbusterů? Chtěli byste ochutnat něco nového, svěžího a neotřelého? Pak je tu pro vás 8. ročník festivalu amatérského a nekomerčního filmu – Klapka!

Začínáme servírovat ve 14:00 v kladenském kině Hutník. Čeká nás 18 filmů amatérských filmařů i studentů filmové tvorby. Pochutnáte si na dokumentu, hororech, komediích, animovaných, akčních i romantických filmech. To všechno v celkové stopáži více než 3 hodin! A abychom nezapomněli – i letos si pošmáknete na čestném hostu z filmové branže. A garantujeme, že takhle jste si ještě nepochutnali. Přijďte mezi nás 28. 2. 2015 v 14:00. Najdete nás v kladenském kině Hutník.

My totiž fakticky žereme filmy! Vedoucí žrout Michal Vlček – Klapka 2015


Přípravy v plném proudu, přihlastě svůj film

Klapka 20151.12.2014 – Natočili jsme pro Vás úvodní vtipná videa, která jste již mohli zhlédnout na našem Facebookovském profilu Festival Klapka. Přípravy Klapky nás baví, a tak se máte se na co těšit. První desítky přihlášených filmů již plní naše schránky a my se těšíme na dlouhou filmovou noc. Přihlásit své snímky můžete v sekci Přihlášení filmu


Připravujeme festival Klapka 2015

Klapka 201518.10.2014 – Aktivně připravujeme již 8. ročník festivalu amatérského a nekomerčního filmu Klapka 2015, který proběhne 28. února 2015 v kladenském kině Hutník. Aktuálně hledáme partnery a sponzory, kteří by mohli festival podpořit. Více informací o festivalu a ohlédnutí za minulými sedmi ročníky najdete v sekci O festivalu


Festival Klapka 2014 je v přípravě

SedadlaDříve než kdy předtím se rozběhly přípravy nového již sedmého ročníku Festivalu amatérského a nekomerčního filmu Klapka 2014. Festival se uskuteční ve zmodernizovaném kladenském kině Hutník a to v sobotu 1. března 2014. Již nyní můžete posílat své soutěžní studentské či amatérské filmy. Velmi brzy budou pak vyhlášeny i témata fotografické soutěže, kam budete moci přihlásit své fotografie. Sledujte naše stránky pro další pravidelné aktuality.


David Ondříček byl hostem Klapky 2013

Režisér David OndříčekNa post čestného hosta přislíbil na blížícím se festivalu Klapka 2013 účast známý český režisér David Ondříček. Znám je především filmy Samotáři (2000), Jedna ruka netleská (2003), Grandhotel (2006) a aktuálním snímkem Ve stínu (2012). Těšíme se na vás diváky 23. února 2013 od 14:00. Svou účast můžete potvrdit už nyní na Facebooku. Více informací o akci najdete v sekci O festivalu »


Festivalu Klapka 2013 je v přípravě

SedadlaPřípravy na festival amatérského a nekomerčního filmu Klapka 2013 se opět rozběhly. Doufáme, že vše klapne a kino Hutník – zcela v novém kabátě a s větším pohodlím pro diváky – otevře své brány dne 23.února 2013. Připravujeme již šestý ročník festivalu a doufáme, že nám diváci a návštěvníci zachovají alespoň tak hojnou účast, jako v březnu 2012. Pro skvělý promítací den i pestrou výstavu fotografií uděláme maximum. Těšíme se na další shledání. Více v sekci O festivalu »


Pošlete své filmy a fotky do festivalu Klapka 2013

Plakát na festival Klapka 2013Blíží se nám další již 6. ročník festivalu Klapka a vy už nyní můžete zasílat své amatérské a nekomerční filmy na Klapku 2013. Součástí festivalu bude opět soutěžní výstava fotografií, do které své fotografie na čtyři stanovená témata můžete taktéž zasílat. Více informací najdete v sekci Přihlášení filmu » a v sekci Fotosoutěž ». Neváhejte, uzávěrky přihlášení jsou již v druhé polovině ledna 2013.


Jan Hřebejk byl čestným hostem festival Klapka 2012

Jan HřebejkDiváci měli možnost zhlédnout vybrané snímky ve čtyřech promítacích blocích, výběr filmů byl letos silný a vyrovnaný. Hlasování tak nebylo vůbec jednoduché, vítězové byli vyhlášeni v kategorii amatérský film a studentský film. Ostatně i během diskuse s hostem se režisér Jan Hřebejk svěřil, že většina promítaných filmů se mu líbila, nejvíce… Více informací najdete v sekci Pro média » Více fotografií najdete v sekci Fotogalerie »


Festival Klapka najdete i na Facebooku

Klapka na FacebookuSledujte další aktuální informace o festivalu, zajímavosti i fotografie na našem profilu na Facebooku. Přidejte si nás do přátel, dejte “Líbí se mi“, komentujte, hodnoťte. Nabízíme vám prostor pro připomínky, přání i dotazy. Najdete zde i vybrané fotografie ze starších ročníků, jejichž kompletní sbírku najdete v sekci Fotogalerie ». Zůstaňte s námi stále ve spojení, pozvěte přátele, bavte se. Profil festivalu Klapka na Facebooku »


Generální partneři:
Město Kladno                     Hondl                     LOEX                     Květiny Bellis                     Kladenské listy
Partneři:
Klubko 55                      AGRA                    Universal System                    Elektro U Miklasů                    SilreMont                    Aquastyl
Mediální partneři:
Rádio Relax         Kladenský Deník         Rytíři Kladno         Filmdat         Vaše Kladno      
Webhosting:
VSHosting
Webdesign:
DesignPro.cz