Klapka 2017 – O festivalu

O festivalu

Team festivalu KlapkaFestival vznikl z popudu našeho kamaráda Honzy Burdíka, toho času ředitele probíhajícího filmového festivalu ve Slaném Slanfest. Jako správní nadšenci jsme se tedy rozhodli připravit filmový festival v Kladně. Akci tohoto typu Kladno postrádalo a my byli rozhodnuti, že do příprav dáme vše.

Z počátku jsme se všichni poznávali, kamarád přivedl kamaráda, ten zase známého..  vymýšleli jsme název, koncept, program.. hlavní myšlenka byla jasná. Dáváme přednost tvůrcům, kteří tzv. tvoří do šuplíku, tvoří pro radost, tvoří s nadšením a nemají možnost sví díla veřejně prezentovat. Takové tvůrce se snažíme prosazovat. Důležitý je pro nás nápad, vtip, příběh, herecká podání, umělecká stránka snímku, celkový dojem.

Festival aktivně připravuje parta osmi mladých lidí, studujících, pracujících. Přípravami festivalu každý rok žijeme. Začínají zhruba půl roku před samotným konáním. Rozdělujeme si jednotlivé úkoly, plníme je na maximum a bojujeme za své cíle.

První ročník nám svou návštěvností i podporou udělal velkou radost, a tak jsme se rozhodli i pro další ročníky. Nyní připravujeme již pátý a každý rok se setkáváme se stále narůstajícím zájmem. Jsme rádi a potěšení, že se akce líbí. Snažíme se tímto gestem oživit kulturu v Kladně, vkládáme do této akce spousty sil a volného času bez nároku na jakýkoliv honorář.

Doufáme, že Vás naše dobrovolné úsilí potěší a že si následující ročník maximálně užijete.

Klapka 2008-2012


Generální partneři:
Město Kladno                     Hondl                     LOEX                     Květiny Bellis                     Kladenské listy
Partneři:
Klubko 55                      AGRA                    Universal System                    Elektro U Miklasů                    SilreMont                    Aquastyl
Mediální partneři:
Rádio Relax         Kladenský Deník         Rytíři Kladno         Filmdat         Vaše Kladno      
Webhosting:
VSHosting
Webdesign:
DesignPro.cz